Apple kullanıcıları mutlu: MagSafe önemli bir güncelleme alıyor!
Apple kullanıcıları mutlu: MagSafe önemli bir güncelleme alıyor! 1 apple shuttestock 1 16 9 1619540256
Magsafe kablosuz powerbankler bu hafta piyasaya sürülen bir güncelleme ile artık cihazları 7.5 W ile şarj edebilecek.iPhone 12 ile birlikte hayatımıza giren MagSafe kablosuz şarj cihazları iPhone 13 ile birlikte farklı versiyonlar kazandı. iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellere uygun şekilde tasarlanan powerbank modelleri kullanıcılarının günlük hayatta şarj sorunu çekmemesi adına güvenli kablosuz şarj imkanı sunuyor. Şimdi ise MagSafe kablosuz powerbank aldığı önemli güncelleme ile daha kullanışlı hâle geliyor.
Apple kullanıcıları mutlu: MagSafe önemli bir güncelleme alıyor! 2 561158666
MagSafe güncellemesi nasıl yapılır?
MagSafe kablosuz powerbank‘ler şimdiye kadar 5 W‘a kadar güç sağlayabiliyordu. Ancak bu durum gelen güncelleme ile değişiyor. Şirket tarafından bu hafta piyasaya sürülen bir yazılım güncellemesi ile artık 7.5 W‘lık bir şarj gücüne ulaşabileceksiniz. Bu sayede desteklenen iPhone modelleri artık daha hızlı şarj olacak.
Kablosuz şarj cihazınızın 7.5 W‘lık şarj gücüne ulaşması için MagSafe bataryalarınızın donanım yazılımı sürümünü 2.7’ye güncellemeniz gerekiyor. Web sitesinde yer alan yönergelerde Apple, yazılımı güncellemenin en hızlı yolunun bir Mac veya iPad kullanmak olduğunu belirtti.
Bunu yapmak için Lightning-USB kablosunun bir ucunu batarya takımınızdaki Lightning konektörüne ve diğer ucunu Mac veya iPad’inize takmanız gerekiyor. Bu işlemin yaklaşık beş dakika içinde tamamlanacağı açıklandı.

İşlemi gerçekleştirdikten sonra iPhone’unuzda Ayarlar’a, ardından Genel > Hakkında > MagSafe Battery Pack‘e giderek güncellemenin tamamlandığını kontrol edebilirsiniz. Bu aşamada yazılım sürümünün 2.7 olarak görünmesi gerekiyor.

Bu güncelleme ile birlikte telefonunuzu MagSafe powerbank ile 7.5 W ile şarj etmeniz mümkün. Apple’ın kablosuz powerbank’i 20 W veya üzerinde bir güç kaynağına bağlıyken ise 15 W‘ye kadar şarj gücü sunabiliyor.

Peki siz Apple’ın sunduğu kablosuz şarj cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.