BASIN BÜLTENİ / EHP TEKNOLOJİSİ PETEKLERDEKİ YILLIK BAKIM VE TEMİZLİK DERDİNE SON VERİYOR!

YILLIK BAKIM VE TEMİZLİK İHTİYACI OLMAYAN

NANO TEKNOLOJİK PETEKLER

EHP TEKNOLOJİSİ PETEKLERDEKİ YILLIK BAKIM VE TEMİZLİK DERDİNE SON VERİYOR!

Kombilerin derecesi yüksek olmasına rağmen tüketiciler ısınamıyor. Isınamama problemleri araştırıldığında ise standart peteklerin her yıl ihtiyaç duyduğu temizlik ve bakım gerçeği ile karşılaşılıyor. Tasarruflu ve verimli ısınarak bir kışı geçirmenin yolunun nano teknolojiye sahip peteklerden geçtiğini aktaran Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, yıllık bakım ve temizlik gerektirmeyen EHP’li peteklerle bunun mümkün olduğunu belirtiyor.

Konutlarda ve ofislerde her kış olduğu gibi bu yıl da kombi bakımları gerçekleşti, ısınmak için yüksek dereceler ayarlandı. Ancak bunca hazırlığa rağmen ev ve ofislerin ısınamadığı hatta yüksek faturalarla da karşılaşılmasına neden olduğu görüldü. Bunun nedenlerinden birinin eski teknolojiye sahip standart peteklerdeki yıllık bakım ve temizlik olduğunu ifade eden Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, tüketicileri ısınma verimliliği ve tasarruf tarafında memnun edemeyen eski tip radyatörlere karşı en net ve karlı çözümün yıllık bakım ve temizlik gerektirmeyen, dünyada ilk ve tek, bilinen en hızlı, en verimli, en maliyet etkin ve en basit ısı transfer sisteminin kullanıldığı EHP teknolojili petekleri kullanmak olduğunun altını çiziyor.

Eski Peteklerde Oluşan Korozyon Isınmayı Engelliyor

Tüketiciler peteklerinin üst kısımlarının sıcak alt kısımlarının soğuk olması, çalışma sırasında çeşitli sesler çıkarması ve yüksek kombi derecesine rağmen verimli ısıyı alamama sorunları ile boğuşuyor. Bu sorunların oluşmasında ise standart peteklerde kullanılan su miktarı ciddi etki ediyor. İş yerlerinde ve evlerde kullanılan standart bir radyatörün ısınma için harcadığı su miktarının 6 litre olduğunu aktaran Dr. Malik Çağlar, standart peteklerin içindeki suyun zaman içerisinde kirlenerek korozyon oluşturduğunu ve ısıtma tesisat sisteminde tıkanıklık yaratarak suyun alt kısımlara dolaşımını kısıtladığına dikkat çekiyor. Tam anlamıyla çalışamaz hale gelen standart peteklerin bu sorununu çözmek için mecburi bakım ve temizliğin gerektiğini aktaran Çağlar, tüketicilere ciddi zorluklar yaşatan eski standart peteklere karşı bakım gerektirmeyen nano teknolojik partikülleri içeren EHP’li petekleri öneriyor.

Yıllık Bakım ve Temizliğe Son

Hala 100 yıllık eski teknoloji ile ısınmaya çalışan tüketicilerin yıllık bakım ve temizlik sorunu neticesinde yüksek faturalarla da karşılaştığına dikkat çeken Dr. Malik Çağlar, muadil panel radyatörlerin gerçekleştirdiği aynı ısıtma işlemini, EHP’li radyatörlerle 0,13 litre su harcayarak gerçekleştirdiklerini aktarıyor. 6 litre su yerine 0,13 litre suyla ısıtmanın gerçekleşmesiyle ısınmayı engelleyen korozyon riskinin de azaldığını belirten Çağlar, EHP teknolojisi sayesinde peteklerde yıllık bakım, onarım gerekmediğini, kullanılan su miktarının büyük oranda azaldığını, panel radyatörün tamamen ısınıp homojen hale gelme süresinin de 2 dakikaya düştüğünün altını çiziyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.