Home Spor Başkan Çetin’in oğlunu darp eden polis; “İstenmeyen olaylar yaşandı, pişmanım”

Başkan Çetin’in oğlunu darp eden polis; “İstenmeyen olaylar yaşandı, pişmanım”

Başkan Çetin’in oğlunu darp eden polis; “İstenmeyen olaylar yaşandı, pişmanım”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin ile balık halindeki bir restoranın görevlileri arasında yaşanan ‘rezervasyon’ tartışmasıyla ilgili davaya devam edildi.
Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığınca Denizlispor Başkanı Ali Çetin hakkında “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kamu görevlisine hakaret”, “Kamu malına zarar verme”, eşi Sevil ile oğulları Evrim ile Nuri Çetin hakkında ise “Kamu görevlisine hakaret”, “Görevi yaptırmamak için direnme”, polisler hakkında “Kamu görevi nedeniyle kasten yaralama” suçlamalarından hazırlanan iddianame kabul edilmişti. Fethiye 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Denizcan B, müşteki sanıklar polis memuru Vedat İ, Engin Ö, Tolga T, Mehmet K. ile Ali Çetin’n oğlu Evrim Çetin ve tarafların avukatları katıldı. Çetin’in oğlu Nuri Çetin’e karşı işlediği “kasten yaralama” suçuyla yargılanan Denizcan B., üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini, olay anında elinde bıçak bulunmadığını ve olayı yatıştırmak için mücadele ettiğini savundu.
Sanık ve polis memurlarının cezalandırılmasını isteyen Evrim Çetin ise, “Polis otosunda ve emniyette hakarete uğradık ve darp edildik. İddianamede yazılı olan basit tıbbi müdahaleyle iyileşecek ’Kasten yaralama’ suçundan değil ’İşkence’ suçundan cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

Sanık polis memuru pişman oldu
Gözaltına aldığı şahsın kendisine küfür edip, ayaklarına tükürdüğünü iddia eden polis memuru Vedat İ. de, yaşanan olaylar nedeniyle üzgün olduğunu belirtti. Önceki verdiği ifadelerin aynen geçerli olduğunu söyleyen Vedat İ., “Ben şahsı emniyete giderken gördüm, abisi bizim aracımızdaydı. Ben diğer şahsı götürüyordum. Şahıs direnince istenmeyen olaylar yaşandı. Şahsın abisi ile de arbede oldu. Sürekli bize küfür edip tahrik edince ister istemez sinirlendim. Kendi açımdan istenmeyen bazı olaylar yaşandı. Bu nedenle pişmanım” dedi.

Tanık olarak ifade veren Aynur Tekin, Fethiye’de 35 yıldır çiçek sattığını, olay anında balık halinde bulunduğunu belirtti. Olay sırasında kendisine spor başkanı olduğu söylenen kişinin etrafa sürekli küfür ettiğini iddia eden Tekin, “Sonra bu kişiler gelen iki polise vurdular. Ben de ‘Memurlar dayak yiyor’ diye çığlık attım. Bunun üzerine yoldan geçenler de olaya dahil oldu. Bu kişiler çok dayak yedi. İçlerinden bir kadın da bu sırada görüntü çekmeye çalışıyordu” dedi.
Mahkeme heyeti, diğer taraf ve tanıkların da dinlenmesinin ardından duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.