BigChefs “Ghost Kitchen” projesiyle eşsiz lezzetlerini özleyenleriyle buluşturuyor

BigChefs ve Migros işbirliğiyle gerçekleştirilen “Ghost Kitchen” projesi, restoranların kapalı olduğu pandemi sürecinde BigChefs lezzet tutkunlarının özledikleri lezzetlere kavuşmasını sağlıyor. Migros Lezzet Meydanları’ndaki açık mutfaklarda, BigChefs Merkez Mutfak Yönetimi tarafından eğitilen şefler tarafından hazırlanan ürünler, pandemi döneminde hem Gel Al paket servis ile hem de migroshemen sipariş portalı üzerinden Evlere Paket Servis siparişi ile müşterilere ulaştırılıyor. Böylece BigChefs’in
özlenen tatları sevenleriyle buluşuyor.

Türk mutfağının köklü mirasını modern dokunuşlarla yeniden yorumlayan BigChefs, pandemi döneminde kapalı kalan restoranların özlenen lezzetlerini sevenlerine ulaştırmak için yepyeni bir projeyi daha hayata geçirdi. BigChefs ve Migros işbirliği ile gerçekleşen Ghost Kitchen Projesi,  BigChefs lezzetlerinin kendilerini daha fazla özletmeden BigChefs tutkunları ile buluşturulmasını hedefliyor.

Migros “Lezzet Meydanları”ndaki açık mutfaklarda, BigChefs Merkez Mutfak Yönetimi tarafından eğitilen şefler tarafından hazırlanan ürünler pandemi döneminde hem Gel Al paket servis ile hem de migroshemen sipariş portalı üzerinden Evlere Paket Servis siparişi ile müşterilere ulaştırılıyor. Böylece hiçbir BigChefs tutkunu aradıkları bu tatlardan daha fazla mahrum kalmıyor.

Projenin ilk durağı Halkalı Arena Park Avm 5M Migros. Buradaki Lezzet Meydanı’ndaki BigChefs Ghost Kitchen mutfağında hazırlanan BigChefs lezzetleri sofraları yeniden bu müthiş tatlarla donatmaya başladı. Bigchefs Ghost Kitchen Projesi’nin önümüzdeki günlerde Türkiye’deki 5M Migros mağazalarına yayılması planlanıyor. Bu sayede özlenen BigChefs lezzetleri Türkiye’nin daha çok sofrasında yerlerini alacak.

BigChefs Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, yeni projeyle ilgili görüşlerini, “Bildiğiniz gibi pandemi süreci hemen her sektörde olduğu gibi bizi de bir hayli zorladı. Ancak ben her şerde bir hayır olduğuna inananlardanım. Kendimizi bu süreçte karşı karşıya kaldığımız açmazdan çıkarabilmemiz için pandeminin bizi yaratıcı düşünmeye, farklı çözümler bulmaya ittiği bir gerçek,” sözleriyle ifade ediyor ve ekliyor:


“Sonuç olarak biz de elimizden geleni yapmak için kolları sıvadık ve bu zorluktan da yepyeni bir çözüm ortaya koymayı başararak çıktık. Bilindiği üzere, Ghost Kitchen yani Hayalet ya da Gölge Mutfak terimi, yalnızca paket yemeklerin hazırlanması için kurulan profesyonel yemek hazırlama ve pişirme alanlarının ortak adı olarak tüm dünyada kullanılan bir terim. BigChefs olarak tüm dünyada bu adla anılan uygulamayı Türkiye’de ilk kez hayata geçirecek firmalardan birisi olmakla, her zaman olduğu gibi yine bir ilke imza atmakla gurur duyuyoruz. Belki bu projeyi er ya da geç hayata geçirirdik ancak dediğim gibi pandemi bizi buna zorladığı için, ne mutlu bize ki bu konuda da öncü olma şansını yakalamış olduk.”

BigChefs Hakkında:

2007 yılında Ankara’da kurulan BigChefs, ilk günden itibaren misafir memnuniyetine öncelik vererek kısa sürede Türkiye’nin önde gelen restoran zinciri markası haline gelmiştir. 2014 yılında ilk yurt dışı şubesini Dubai’de açarak küresel bir marka olma yolculuğunu başlatan marka, günümüzde 7’si yurt dışında olmak üzere 66 şubesi ile hizmet vermektedir. Taxim Capital’den sağladığı fon desteğiyle hızla büyüyen BigChefs, başarılı yatırımlarıyla Türkiye de ve dünyada marka bilinirliğini artırmaya devam etmektedir. Taxim Capital yatırımcıları arasında EBRD (Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası), IFC (Uluslararası Finans Kurumu, Dünya Bankası Üyesi), EIF (Avrupa Yatırım Fonu), DEG (Alman Yatırım ve Kalkınma Bankası) gibi uluslararası saygın kurumları barındırmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.