COVID-19 tedbirleri kapsamında dünyanın ilk 5 yıldızı Primeclass’a

COVID-19 tedbirleri kapsamında dünyanın ilk 5 yıldızı Primeclass’a

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV İşletme Hizmetleri’nin markası Primeclass, COVID-19 tedbirleri kapsamında Skytrax’ten 5 yıldız alan ilk bağımsız özel yolcu salonu işletmecisi oldu. Primeclass’ın işlettiği Maskat ve Riga havalimanında yer alan salonlar 150’den fazla kritere göre değerlendirildi.

Primeclass, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından gerçekleştirilen “COVID-19 Havayolu Özel Yolcu Salonu Hijyen ve Güvenlik Derecelendirmesi”nde en yüksek kategori olan 5 yıldızı almaya hak kazanan dünyanın ilk bağımsız yolcu salonu işletmecisi oldu.

Yolcuları ve çalışanları korumaya yönelik 150’den fazla kritere göre yapılan denetim sonucunda Maskat ve Riga havalimanlarında bulunan Primeclass özel yolcu salonları sertifika almaya hak kazandı.

TAV İşletme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Güçlü Batkın, “Skytrax’ten küresel ölçekte COVID-19’a karşı beş yıldız alan ilk özel yolcu salonu işletmecisi olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde seyahat eden yolcularımız için Primeclass lounge ile en üst seviyede hijyen sağlayarak güvenli bir seyahat deneyimi sunuyoruz. Ayrıca servis edilen yiyecek ve içeceklerde de sağladığımız temassız süreçlerle lezzet standartlarından ödün vermeden güvenli bir deneyim sağlıyoruz. Maskat ve Riga’da sağladığımız tüm kriterleri 19 ülkede işlettiğimiz 60’a yakın özel yolcu salonunun tamamında uyguluyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye’deki yolcu salonlarımız başta olmak üzere tüm operasyonlarımız için sertifikasyon alarak ‘yeni konfor’ taahhüdümüzü güçlendireceğiz” dedi.

Skytrax İcra Kurulu Başkanı Edward Plaisted, “Primeclass, Maskat ve Riga’da bulunan özel yolcu salonlarında sosyal mesafe düzenlemesi, temizlik ve hijyeninin artırılması, mevcut duruma uyarlanarak servis edilen yiyecek ve içecek hizmetleri ve temassız hizmet gibi temel güvenlik önlemlerini içeren ‘Yeni Konfor’ konseptini yaygın şekilde uyguluyor. Salonlarda yer verilen hizmetler ve alınan bu önlemler Primeclass’ın COVID-19 derecelendirmesinde 5 Yıldız almasındaki en önemli unsur oldu. Bu protokollerin istikrarlı ve sürekli uygulanması misafirlerine taahhüt ettikleri hijyen ve güvenliği sağladıklarını göstermeleri açısından büyük önem taşıyor” dedi.

TAV İşletme Hizmetleri hakkında

TAV İşletme Hizmetleri, TAV Havalimanları Holding’in havacılık dışı gelirlerini oluşturan ürün ve hizmetleri yaratan ve yöneten iştiraklerinden biridir. Primeclass Karşılama & Uğurlama Hizmetleri, Özel Lounge İşletmeciliği, TAV Passport Kart Sadakat Programı, LoungeMe mobil uygulaması, TAVPort.com, AirportEasy.com Online Seyahat Siteleri, reklam alanları kiralama ve ticari alan tahsisleri TAV işletme Hizmetlerinin ürün ve hizmet portföyünü oluşturmaktadır. Primeclass markası, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, 2021 yılında global pazarda 19’dan fazla ülkede, 60’a yakın özel yolcu salonunda, 10 milyondan fazla yolcuya dokunmayı ve sektörde dijital dönüşüme öncülük etmeyi hedefliyor. İş geliştirme anlayışını küresel bir bakış açısı üzerine kuran TAV İşletme Hizmetleri’nin operasyon haritası ise Türkiye’de ve dünya da uzman kadrosuyla 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.