Dünya EXPO’larında İlk Çerkes Bahçesi, EXPO 2023 Kahramanmaraş’ta

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni için bu defa Kafkas Kültür Derneği’nde Çerkes halkı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bir dünya projesi olan EXPO 2023 Kahramanmaraş içerisinde yer alacak Çerkes Kültür Evi Kompleksi ve Adige Bahçesi Projesi için imza töreninde Dernek Başkanı Bekir Sami Yavuz Bey ile bir araya geldi. Programa Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Kafkas Kültür Derneği yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program öncesi davetlileri selamlayan Başkan Mahçiçek şu sözlere yer verdi.

“Bir dünya projesi olan EXPO 2023 projemizde Kafkas kültürünü hem şehrimize, hem ülkemize ve dünyaya tanıtmak için 1.000 m²’lik Çerkes Kültür Evi Kompleksi ve Adige projesi için protokol imzalarını Dernek Başkanımızla atacağız. Kafkas kültürünü gelecek misafirlerimize tanıtmak için EXPO alanımızda yeriniz hazır.

Şehrimiz EXPO 2023 ile çağ atlayacak ve Kahramanmaraş adını dünya duyacak. 2 haftadır EXPO tanıtım toplantılarımıza gerek merkezde gerekse ilçelerde devam ediyoruz. Öncelikle bu projeyi bileceğiz ki başkalarına da anlatabilelim. Bu proje Kahramanmaraş halkının projesidir. Hepimiz üzerimize düşeni yapacak ve alnımızın akıyla bu projeyi başarıyla sonuçlandıracağız.

Kafkas Dernekleri Federasyon Genel Başkanı Sayın Yıldız Şekerci hanımefendi de bir video yayınlayarak, tüm dünya Çerkes halklarını Kahramanmaraş’a davet etti. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Projemizi tüm dünyadaki Çerkesler ilgiyle takip ediyor.

Alanımızda açacağınız Çerkes Kültür Evi ve Adige Bahçesi hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

Dernek Başkanı Bekir Sami Yavuz ise şu şekilde konuştu.

“Kültürümüzün tanıtımı, birlik ve beraberliği pekiştirmek adına bu fırsatı bize tanıyan Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir projeyi Kahramanmaraş’a kazandırdığı için de ayrıca Başkanı kutluyorum. Toplumumuzun geleceği için en iyisini hedefleyerek, yapacağımız bahçemizde projeler araştırıyoruz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Atılan imzalar sonrası EXPO 2023 bilgilendirme ve tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Karşılıklı iyi dilek ve temenniler ardından program sonlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.