Fujifilm Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Haftası‘nda çocuklara umut oldu

15 Şubat “Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü“ dolayısıyla erken tanının önemine dikkat çeken Fujifilm Türkiye, çocuklara moral ve umut aşılamak amacıyla boyama kitabı hediye etti. Fotoğrafçılığın temel ilkelerini öğreterek yaratıcılıklarını geliştirecek içeriği ile ilham veren 3 bin boyama kitabı, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) aracılığıyla tedavi gören çocuklara ulaştırıldı.

Çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklerle onların hayatına eğlence ve keyif katmayı amaçlayan Fujifilm Türkiye, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü’nde de çocukları yalnız bırakmadı. Onlara hem umut olmak hem de ilham vererek yaratıcılıklarını artırmak hedefiyle özel olarak tasarlanan 3 bin boyama kitabı renkli kalemleriyle birlikte, kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara ve ailelerine destek olmak için 21 yıldır çalışmalar yürüten KAÇUV’a hediye edildi.

“Çocuklar bizim en büyük ilham kaynağımız”

Fotoğraf kültürünü gelecek kuşaklara taşıma hedefleri doğrultusunda çocukların Fujifilm için ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Fujifilm Türkiye Başkanı Michio Kondo, “Çocuklar fotoğrafa olan keşfetme duyguları ve merakları ile bize büyük ilham veriyor. Fujifilm Türkiye olarak bu anlamlı günde onlar için hazırladığımız kitaplarla onlara fotoğrafçılığı öğretmek, sevdirmek, hayal güçlerini zenginleştirerek keyifli vakit geçirmelerini istedik.Onların umudunu, yaşam coşkusunu artıran KAÇUV’a bu mutluluğumuza vesile olduğu ve bugüne kadar çocuklar için yaptıkları tüm çalışmalar için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Çocuklarımızın daha sağlıklı, sosyal ve mutlu olmaları için çabalıyoruz”

Türkiye’de her yıl 3 bin 500 çocuğa kanser teşhisi konulduğunu hatırlatan KAÇUV Genel Müdür Yardımcısı Füsun Aymergen ise “Kanserli Çocuklara Umut Vakfı olarak 21 senedir çocuklarımıza ve ailelerine destek olarak onların daha sosyal, sağlıklı ve mutlu bireyler olmaları için çabalıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz projelerle kamuoyunda farkındalık yaratarak çocukluk çağı kanser hastalığında erken tanının önemine dikkat çekiyoruz. Hem tedavi gören çocuklarımız ve yakınları hem de bizim için mücadelemize her türlü destek çok kıymetli. Fujifilm Türkiye’ye 15 Şubat “Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü vesilesiyle çocuklarımızın bu mücadelesine hem keyifli hem de ilham verecek desteklerini sundukları için teşekkür ediyoruz.“ dedi.

Fujifilm hakkında:

Fujifilm Holdings Corporation’ın yüzde 100 iştiraki olan Fujifilm’in temelleri 1934 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da Fuji Photo Film Co. Ltd. adıyla atıldı. Fotoğraf film üretiminde elde ettiği deneyimlerini Ar-Ge yatırımlarıyla daha da ileriye taşıyan Fujifilm, bugün 72 bin 332 çalışanı ve 40 milyar yen sermayesiyle dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri konumunda yer alıyor. Çalışmalarını dünya çapındaki tüm insanların yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olmak hedefiyle yürüten Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise Fujifilm Technology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.