Home İzmir İzmir merkezli yasa dışı silah ticareti operasyonu: 29 gözaltı kararı

İzmir merkezli yasa dışı silah ticareti operasyonu: 29 gözaltı kararı

İzmir merkezli yasa dışı silah ticareti operasyonu: 29 gözaltı kararı

İzmir merkezli gerçekleştirilen yasa dışı silah ve mühimmat ticareti operasyonunda tabanca ve mühimmat ele geçirilirken, olayla ilgili İzmir ve Konya illerinde toplam 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonlarda 17 şüpheli gözaltına alınırken, 12 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 Şubat 2021 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında, yasa dışı silah ve mühimmat ticareti faaliyetlerinde bulundukları tespit edilen şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkartılmış, 3 şüpheli suçüstü yakalanarak tutuklanmış ve toplamda 70 adet tabanca, 376 adet tabanca fişeği ile tabanca yapımında kullanılan 33 adet tabanca sürgüsü, 32 adet tabanca irca mili ve yayı, 31 adet tabanca emniyet mandalı, 33 adet irca mili yuvası ele geçirilmişti. Genişletilen soruşturmada, silah alımı, satımı ve aracılığı suçuna karıştıkları tespit edilen hedef şüpheliler ile birlikte toplamda 29 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir merkez ilçeleri ile Ödemiş ilçesi ve Konya Beyşehir ilçesinde toplam 29 şüpheliye ait 33 ev ve 5 iş yeri adresinde 15 Haziran saat 05.30’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Çok sayıda tabanca ele geçirildi
Ekipler tarafından adreslerde yapılan aramalarda 23 adet tabanca bin 19 adet tabanca fişeği, 1 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet telsiz, 1 kök Hint keneviri, çok sayıda tabanca yapımında kullanılan tabanca gövdesi, sürgü, irca mili, yay, şarjör ve tabanca imalatında kullanılan matkap, mengene ve kumpas ele geçirildi. Yapılan eş zamanlı operasyonda hedef şüphelilerden 19’u yakalanarak gözaltına alınırken, 12 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.
Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Abonelik Bildirimi Güncel haberlerin bildirimini almak ister misiniz? Daha Sonra Evet