Home Gündem

Kategori: Gündem

Yazı
Başkan Mahçiçek; EXPO 2023, tarihi değerlerimiz ve müzelerimiz için önemli bir fırsat.

Başkan Mahçiçek; EXPO 2023, tarihi değerlerimiz ve müzelerimiz için önemli bir fırsat.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kahramanmaraş’ın zengin kültür mirası ve tarihi birikimi sebebiyle açık bir müze olduğuna vurgu yapan Başkan Mahçiçek, EXPO 2023’ün tarihi değerlerin uluslararası anlamda tanıtımı adına önemli bir fırsat olduğunu söyledi. 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Onikişubat Belediye Başkanı...

Yazı
İran: Nükleer görüşmelerde anlaşmaya her zamankinden daha yakınız.

İran: Nükleer görüşmelerde anlaşmaya her zamankinden daha yakınız.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Başmüzakereci Ali Bakıri, Viyana’da devam eden nükleer görüşmelerde nihai anlaşmaya her zamankinden daha yakın olduklarını belirtti. Bakıri, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Haftalar süren yoğun müzakerelerin ardından anlaşmaya her zamankinden daha yakınız ancak yine de her konuda uzlaşma sağlanana kadar hiçbir şey üzerinde anlaşmaya varılmaz.” değerlendirmesinde bulundu. Nihai anlaşma için...

Yazı
ABD’de iş bırakanların sayısı rekor kırdı.

ABD’de iş bırakanların sayısı rekor kırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde  (ABD) JOLTS Açık İş Sayısı, martta 11 milyon 549 bine çıkarak verinin açıklanmaya başladığı Aralık 2000’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. ABD Çalışma Bakanlığı, marta ait JOLTS Açık İş Sayısı verilerini açıkladı. Buna göre, ülkedeki açık iş sayısı, martta bir önceki aya kıyasla 205 bin artarak 11 milyon 549 bine yükseldi....

Yazı
Çin en rekabetçi ekonomilerden biri.

Çin en rekabetçi ekonomilerden biri.

Covid-19 salgını, Ukrayna çatışması ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası’nın (Fed) faiz oranlarını artırması dahil birçok faktörün etkisi altında, piyasa, görünüşte sonsuz bir belirsizlik nedeniyle biriken kötümserliği yansıtarak, irrasyonel bir durum gösterdi.

Yazı
Pınar Gültekin davasında 12’nci duruşma… Karar çıkması bekleniyor.

Pınar Gültekin davasında 12’nci duruşma… Karar çıkması bekleniyor.

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı (32) ile suç delillerini gizleyerek yok ettikleri öne sürülen kardeşi Mertcan Avcı (26), annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan'ın yargılanmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek 12'nci duruşmayla devam edilecek. Duruşmada karar çıkması bekleniyor.

Yazı
İETT otobüsünün şoförü, ‘psikolojim bozuldu’ diyerek kontak kapattı.

İETT otobüsünün şoförü, ‘psikolojim bozuldu’ diyerek kontak kapattı.

İstanbul'da seyir halindeki İETT otobüsünün şoförü, psikolojisinin bozulduğunu belirterek bir anda otobüsü yol kenarına park etti ve daha fazla ilerleyemeyeceğini söyledi. Otobüsteki yolcular duruma tepki gösterirken, şoför, "Elim, ayağım titriyor. Ben bu şekilde gitmiyorum" dedi. O anlar otobüsteki yolcular tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Yazı
Meteoroloji’den kritik uyarı! 2 bölge için toz taşınımı uyarısı.

Meteoroloji’den kritik uyarı! 2 bölge için toz taşınımı uyarısı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Bugün hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bazı bölgelerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'in doğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında beklenen toz taşınımına karşı vatandaşları uyardı.

Yazı

Başkan Mahçiçek, 28 ülkeden gelen akademisyenlere EXPO 2023’ü anlattı .

Onikişubat Belediyesi’nin de destek verdiği, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen 21’inci Uluslararası İşletmecilik Kongresi başarıyla sona erdi. Kongrede, yönetim ve organizasyon, pazarlama, muhasebe, finansman, üretim yönetimi, sayısal yöntemler, yönetim bilişim sistemleri ve girişimcilik gibi işletmecilikle ilişkilendirilebilen tüm bilim dallarından Türkçe ve İngilizce bildiriler kabul edildi. 3 gün süren kongre, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in ev sahipliğinde EXPO 2023 Rekreasyon Alanı’na düzenlenen toplantıyla son buldu. Başkan Mahçiçek, 28 farklı ülkeden Uluslararası İşletmecilik Kongresi için Kahramanmaraş’a gelen akademisyenlere vizyon projesi EXPO 2023’ü anlattı.

“Kahramanmaraş’ımızın marka değeri çok daha üst sıralar taşınacak”
EXPO 2023 ve kente 4 milyon metrekarelik devasa bir deniz kazandıracak Su Tutucu Sedde aksı Projesi’nin tanıtım filminin izlenmesinin ardından akademisyenlere seslenen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’ın Uluslararası İşletmecilik Kongresi’ne ev sahipliği yapmasının önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Mahçiçek, “Onikişubat Belediyesi olarak bizim için çok önemli ve anlamlı bir gün oldu. 21’ncisi düzenlenen Uluslararası İşletmecilik Kongresi’ne Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemiz ev sahipliği yaptı. Onikişubat Belediyesi olarak bu ev sahipliğinin içerisinde yer alalım, destek verelim istedik. Gelen misafirlerimizle ilgi ne tür hizmetler arsa biz karşılayalım dedik. Uluslararası İşletmecilik Kongresi üç gün devam etti. Üç günün sonunda da 28 farklı ülkeden kongreye gelen akademisyenlerle EXPO 2023 Rekreasyon Alanımızda beraber olduk. Misafirlerimize hem alanda hem da tanıtım filmi üzerinden EXPO 2023 hakkında bilgi verdik. İnşallah, bizim projemizin de desteğiyle Kahramanmaraş bu kabil toplantılara çok daha fazla ev sahipliği yapacak. Böyle böyle Kahramanmaraş’ımızın marka değeri çok daha üst sıralar taşınacak. Bu bağlamda da Onikişubat Belediyemiz bu rüya projeyi gerçekleştirmek için gayret ediyor. İnşallah vaktinde de gerçekleştirip hem ulusal hem de uluslararası düzeyde önemli bir projeyi insanlarımızın beğenisine sunacağız” dedi.

“6 ay sonra geldiğinizde çok daha farklı bir Kahramanmaraş göreceksiniz”
Onikişubat Belediyesi olarak Kahramanmaraş’ın marka değerini ve tanınırlığını artırmak için çalıştıklarına değinen Başkan Mahçiçek, “Tanıtım eksikliğimizi başka bir projeyle çözebilme imkanımız yok maalesef. Bizim tahminimize göre ilk 6 ayda 2 milyon, sonraki senelerde ise 1 milyon ziyaretçi olacak. İçerisine eklediğimiz projeler alanımızı sürdürülebilir yapacak. Bakın bu proje için de devletimizden 1 TL bile almadık, tamamen kendi kaynaklarımızı kullanarak yapıyoruz. Aynı zamanda 450 bin nüfuslu belediyemizin sigorta veya vergi borcu da yoktur. Yaptığımız çalışmalarla model ve modern bir ilçe oluşturduk, sonrasında da dedik ki artık kaldırım belediyeciliği yok, uluslararası projelerle Kahramanmaraş’ı değiştireceğiz, dönüştüreceğiz. Kahramanmaraş’ı dünyanın dört bir yanından ziyaret edilen, çok önemli bir kent haline getireceğiz. İşte bizim böyle bir hayalimiz var. Kahramanmaraş’ı dondurmasıyla, biberiyle, sanayisiyle, tabiatıyla, kültürüyle ve çok değerli gastronomisiyle birlikte EXPO 2023 ile ülke gündemine taşıyacağız. Emin olun ki Kahramanmaraş, EXPO gibi birçok önemli projeye layık. İnşallah 6 ay sonra geldiğinizde çok daha farklı bir Kahramanmaraş göreceksiniz” şeklinde konuştu.
Programa, Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. İsmail Bakan ve Uluslararası İşletmecilik Kongresi Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Akdoğan’ın yanı sıra 28 farklı ülkeden gelen çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Kongre Dönem Başkanı Prof. Dr. İsmail Bakan, kongreye desteklerinden dolayı Başkan Mahçiçek’e plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Abonelik Bildirimi Güncel haberlerin bildirimini almak ister misiniz? Daha Sonra Evet