Home Genel ‘Kurslarımızla Köylerdeyiz’ projesiyle 57 bin 832 kursiyere ulaşıldı

‘Kurslarımızla Köylerdeyiz’ projesiyle 57 bin 832 kursiyere ulaşıldı

‘Kurslarımızla Köylerdeyiz’ projesiyle 57 bin 832 kursiyere ulaşıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 bin köy muhtarına yazdığı mektupla başlattığı “Kurslarımızla Köylerdeyiz” projesinde bir aylık rakamları paylaştı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 bin köy muhtarına yazdığı mektupla başlattığı, “Kurslarımızla Köylerdeyiz” projesinde bir aylık rakamları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.
Bakan Selçuk, “Bir hayalle yola çıktık 25 bin köy muhtarımıza yazdığımız mektupla hayat boyu öğrenme kurslarımızı köylere taşıdık. 3 Mart’ta toprağa düşen ilk filizler o günden bugüne 2 bin 331 kurs ile 57 bin 832 kursiyere ulaşarak kocaman bir ormana dönüşmenin müjdecisi oldu. Tebrikler” ifadelerini kullanarak paylaştığı bilgilerle, projeyle ilgili olarak fotoğraflar da paylaştı.
Söz konusu projeyle, halk eğitim kursları köylere, vatandaşların ayağına götürülüyor. Köylerde yaşayan vatandaşların ihtiyaç duyabileceği sebze fidesi üretimi, tarım makinaları bakımı, arıcılık, seracılık gibi alanlarda açılacak ücretsiz kurslara e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. Verilecek kursların, bilinçli üretimin artırılması ve sınırlı kaynakların doğru kullanılmasına fayda sağlayacağını belirten Bakan Selçuk, kurs açılabilecek potansiyel nüfusu olan 25 bin köy muhtarına mektup göndererek vatandaşların kurslara katılımı konusunda desteklerini istedi.
Kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlara yönelik bahçecilik, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, tarım makinaları bakımı, arıcılık gibi 380’ye yakın kurs programı hazırlandı. Tamamen vatandaşların ilgi alanlarına hitap eden kurslarda tarım ve hayvancılıkla ilgili yeni teknolojilerin tanıtılacağı, sağlıklı besin üretme ve verimli mahsul elde etme yolları gösteriliyor. Vatandaşlar, ücretsiz kurslara e-Devlet üzerinden başvurabiliyor. Alanında uzman eğitimcilerin vereceği derslere katılan tüm kursiyelere katılım belgesi veriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.