Home Genel Pursaklar Belediye Başkanından, Kadınlar Gününe özel jesti

Pursaklar Belediye Başkanından, Kadınlar Gününe özel jesti

Pursaklar Belediye Başkanından, Kadınlar Gününe özel jesti

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, belediye çalışanları başta olmak üzere Pursaklar’da yaşayan kadınlara çiçek verdi.
Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve belediye personelleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Pursaklar’da girilmedik ev bırakmadı. Başkan ve belediye personelleri, kapı kapı dolaşarak ilçede ikamet eden tüm kadınların kadınlar gününü kutladı. Daha sonra Başkan Ertuğrul Çetin, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sinem Günal ve kadın personellere çiçekler vererek kadınlar günlerini kutladı.
Kadına yönelik her türlü şiddetin son bulduğu daha güzel bir dünya ümit ettiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan kadınlarımızı bu özel günlerinde unutmadığımızı göstermek adına çiçeklerini takdim ederek kadınlar gününü kutladık. Teyzelerim, ablalarım, kardeşlerim ve minik kızlarımız gün boyu hediye ettiğimiz çiçeklere gözleri gibi bakacaklardır. Doğduğumuz andan itibaren hayatın her alanında varlıklarını hissettiğimiz kadınların değeri bizler için çok önemlidir. Bu bakış açısıyla kadınlara verilen değer konusunda hepimizin örnek olması, aile içi şiddetin önüne geçilmesi hayati bir önem arz etmektedir’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Kadının güçlü olduğu yerde ülke her alanda güçlenir ve yükselir’’
Kadınları, üretim ve istihdam alanlarında hizmet etmeye teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizen Çetin, ‘‘Sosyal hayatta kadınlara daha fazla fırsat verilmesi büyük önem arz etmektedir. Kadınlarımızın iş gücü piyasasına girişlerini kolaylaştırmak, istihdamlarını arttırmak ve en önemlisi de kadın girişimci sayısını çoğaltmak için bizde belediye olarak Hanım Evlerimizle desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kadının güçlü olduğu yerde ülke her alanda güçlenir ve yükselir. Öncelikli amacımız, kadınları her zaman layık oldukları yere gelmeleri için destek vermektir. Tekrardan şehitlerimizin saygıdeğer anneleri ve eşleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum’’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.