Home Ekonomi Samsun TSO’dan KOBİ’lere İnovasyon Yönetimi eğitimi

Samsun TSO’dan KOBİ’lere İnovasyon Yönetimi eğitimi

Samsun TSO’dan KOBİ’lere İnovasyon Yönetimi eğitimi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), tarafından yürütülmekte olan Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz Projesi kapsamında, “KOBİ’ler İçin İnovasyon Yönetimi” konulu bir online seminer gerçekleştirildi.
Samsun TSO koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz Projesi çerçevesinde, KOBİ’lerin inovasyon fırsatları ve inovasyon yönetimi için, KOBİ’lerin önerilerinin de alındığı, “KOBİ’ler İçin İnovasyon Yönetimi” konulu webinar düzenlendi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliği ile düzenlenen eğitimin açılışında konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Çakır, günün şartlarında KOBİ’lerin ülke ekonomilerinin belirleyicisi konumunda olduğunu belirterek, “Avrupa Birliği uyum sürecinde KOBİ’lerimizin uluslararası rekabet edebilirliklerini geliştirmesi, ticari işbirlikleri kurabilmesi bununla birlikte teknoloji ve inovasyon transferi yapabilmeleri büyük önem arz ediyor” dedi.

“Fırsattan yararlanın”
Konuşmasında, Samsun TSO olarak KOBİ’lerin gelişimi ve işbirlikleri sağlanması amacına yönelik olarak sürekli ve etkin bir rol üstlendiklerinin altını çizen Çakır, “Bu bağlamda sizlere Odamızın inovasyon konusunda KOBİ’lerimize vermiş olduğu önemli bir destekle ilgili bir paylaşım yapmak istiyorum. Avrupa Birliği’nin en gelişmiş Araştırma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.