Tatlı Park’ın hikâyesi nedir? Bu tatlı yatırım nasıl hayata geçti?

Tatlı Park bizim için bir aile şirketi olmaktan öte, aile değerlerimizi ifade eden bir lezzet girişimi. Babamız Mustafa İşler’in hayalleri ile on beş yıl önce kuruldu. Aradan geçen zaman içinde Kahramanmaraş’ın bir lezzet markası olmayı başardı. Biz ikinci kuşak ile de artık dünyaya sesleniyor.

Tatlı Park’ın konseptinden bahseder misiniz?

Tatlı Park orijin olarak baktığınızda Akdenizli bir marka. Doğum yeri Kahramanmaraş. Akdeniz’in enerjisi, tutkusu ve lezzetlerini bünyesinde barındırıyor. Biz bu sanata, bölgemizin adeta bir kültürel mirası olarak kabul edilen şerbetli tatlı üretimi ile başladık. Ardından, pasta sanatları ve süt tatlıları ile sektöre bambaşka bir vizyon kazandırdık. Unlu mamüller ve yöresel ürünler ile ürün yelpazemizi daha da geliştirdik. Bu yıl dondurma yatırımımız ile ürün konseptimizi tamamlıyoruz. Tüm bunların yanında, şube konseptimizde yer alan yemek ve içecek menümüzle, markamızı adeta bir lezzet vadisi olarak tanımlayabiliriz.

Tatlı Park bünyesinde kaç çeşit ürün ile hizmet veriyorsunuz? Ürün yelpazesinde neler var?

Ürün saymak açıkçası çok mümkün gözükmüyor. Hayal gücümüz kadar sınırsız. Ana ürün gruplarımızı dile getirmek daha doğru olacaktır. Bunları, iki ana kategoride tanımlayabiliriz. Geleneksel pastanecilik ürünleri yani merkez fabrikamızda üretilenler ile şubelerimizde yerinde üretilen restoran ürünleri.

Tatlı Park’ın hikâyesi nedir? Bu tatlı yatırım nasıl hayata geçti? 1 magazillaa com tatlipark roportaj vol 2

Tatlı Park’ta verilen hizmet ve yapılan sunum üzerine neler söylersiniz?

Tek kelime ile bir tanımlama da bulunmak isterim. Mutluluk!

Tatlı Park’ın imalat hacmi nedir? 1 günde ne kadar pasta yapılabiliyor?

Tabi, bizim hem şerbetli tatlılarda hem de pasta gruplarında hatrı sayılır bir kapasitemiz var. Özellikle pastayı sorduğunuz için söylüyorum. Günde 5000 adete yakın mükemmel lezzete sahip pasta üretebiliyoruz.

Tatlı Park, kısa süre içinde tüm Kahramanmaraşlılar tarafından sevilen ve en çok tercih edilen bir marka oldu. Bu başarının sırrı nedir?

Başarı varsa, elbette ki orada inanç, tutku ve emek vardır. Bizim markamızın öyküsü de işte bu üç değerle yükseliyor. Bir de tabi, insan kaynağı çok önemli. Lezzetlerimizin ardından usta ve birbirine kenetlenmiş eller var. Tüm bunların yanında tabi sevgiyi de unutmamak gerek. İşimizi ve tüm insanlığı çok seviyoruz.

Tatlı Park’ın hikâyesi nedir? Bu tatlı yatırım nasıl hayata geçti? 2 magazillaa com tatlipark roportaj vol 3

Tatlı Park’ın kısa ve uzun vadede hedefleri nelerdir?

Bu sene yeni fabrikamıza taşınmayı planlıyoruz. Burada özellikle dondurma yatırımımız sektöre damga vuracak. Ardından şubelerimizi ülke geneline taşımayı planlıyoruz. Ve bir hayali gerçekleştirmek için adım adım ilerliyoruz. Dünyaya seslenmek!

Son olarak, ilgi çekici bir sloganınız var. ‘Tatlı Park yaparsa’ Bu slogan nasıl doğdu ve neyi ifade ediyor?

Tatlı Park yaparsa… Sloganımız aslında misafirlerimiz, lezzet severler ve şikemperver dostlarımıza ait. Dilden dile yayıldı. Bir de baktık ki, ürünlerimiz şehirde birer referans noktası olmuş. Şehirde binlerce insan her gün çevresine Tatlı Park’ın lezzetini, özenini ve doğallığını anlatıyor. Bundan gurur duyuyoruz. İşte bu yüzden, Tatlı Park bir şeyi yaparsa, en iyisini yapa, diyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.