Velayeti annesinde olan çocuk, babası tarafından 1 aydır alıkonuldu.
Velayeti annesinde olan çocuk, babası tarafından 1 aydır alıkonuldu. 1 626110e786b2472f0830acff
Diyarbakır’da kocasıyla boşanma aşamasında olan avukat Türkan Gülistan Tekin, velayeti kendisinde olan fakat mahkeme kararı ile babasının görmesine izin verilen 2,5 yaşındaki kız çocuğunun babası tarafından 30 gün önce görme bahanesiyle götürüldüğü ve bir daha da getirilmediğini iddia etti.

Kızının hayatından endişe ettiğini belirten Tekin, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak yetkililerden yardım istedi.

“ÇOCUĞUM ANNE ŞEFKATİNE MUHTAÇTIR”

Mahkeme çocuğunun tedbiren velayetini kendisine verdiğini belirten anne avukat Tekin, “Baba ile olan kişisel ilişkiyi kaldırdı. Bu aşamada boşanma aşamasında olduğum eşime karşı boşanma kararı da bulunmaktadır. Eşim mahkemenin vermiş olduğu uzaklaştırma kararlarını 3 veya 4 kez ihlal etti. Bunu ilgili aile mahkemesine bildirimde bulunduk. Yine çocuğumun kaçırılması olayı ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Eşim gözaltına alınıp yurtdışı yasağı kararı ile serbest bırakıldı. Benim bu aşamadaki tek isteğim çocuğumun tarafıma teslim edilmesidir. Çocuğum 33 aylık, anne bakım ve şefkatine muhtaçtır. Bu aşamada çocuğumun babasında olduğuna dair düşünmemekteyim ve çocuğumdan hiçbir haber alamamaktayım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.